سید امین حسینی

SEO

Digital Marketing

سید امین حسینی

SEO

Digital Marketing

نوشته های بلاگ

سئو(SEO) چیست؟

خرداد 17, 1401 سئو
سئو(SEO) چیست؟

سئو

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد و به مجموعه فعالیت ها و بهینه سازی هایی گفته می شود که بر اساس یک استراتژی خاص برای رسیدن به یک هدف مشخص انجام می دهیم. این بهینه سازی ها به منظور بهبود عملکرد سایت مورد نظر بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو و با هدف جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می گیرد.مفهوم سئو تنها مربوط به موتورهای جستجو نمی باشد، بلکه مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان از فاکتورهای مهم و اصلی آن می باشد.

مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان به قدری مهم و قابل اهمیت است که در سال های اخیر موتور جستجو گوگل سیاست های خود را با انتظارات بازدیدکنندگان همسو کرده است.

سئو فرآیند ساده ای نیست که به راحتی پیاده سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه ای و صبر است. از آنجا که موتورهای جستجو الگوریتم های خود را بصورت مداوم تغییر می دهند و کاملا غیر قابل پیش بینی هستند، بنابراین مهندسین سئو باید همیشه اطلاعات خود را در این زمینه به روز نگه دارند.

الگوریتم رتبه بندی گوگل بسیار پیچیده و دارای بیش از ۲۰۰ معیار جهت رتبه بندی سایت ها می باشد. به همین دلیل متخصصین سئو باید مهم ترین این معیارها را شناسایی و پیاده سازی کنند.

 

سئو 300x169 - سئو(SEO) چیست؟

 

اهداف سئو

یکی از مهم ترین هدف های سئو کمک به وب سایت ها جهت بدست آوردن موقعیت مناسب در نتایج جستجو طبیعی کاربران و همچنین افزایش ارتباط بین کلمات کلیدی کاربران و صفحات می باشد.

نمایش بیشترین صفحات مرتبط با کلمات کلیدی جستجو شده، دارای مزیت های زیادی هم برای کاربران و هم موتور جستجو است. زیرا در این فرآیند هم کاربران بیشترین نتایج مرتبط جستجو شده را پیدا می کنند و هم موتور جستجو قابل اعتمادتر می شود.

 

نتایج سئو(SEO) با کیفیت

بصورت کلی از نتایج سئو خوب و با کیفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:‌

  • بازدید بیشتر از وب سایت
  • کمک به برندسازی
  • افزایش فروش محصولات به واسطه بازدید بیشتر
  • و …

 

مقاله پیشنهادی: انواع سئو

یک دیدگاه بنویسید